Rea Drop, set de duș cu pipă pentru cadă, grafit, REA-P7622
Cod: REA-P7622Descriere detaliată a produsului

Set de duș luxos cu finisaj grafit
Setul de duș REA Drop cu termostat în finisaj grafit este conceput pentru cunoscătorii de design care caută o alternativă la soluțiile clasice. Nuanța unică de gri închis, cu o structură satinată, combinată cu linii minimaliste, creează un sistem de duș cu o profunzime extraordinară și un caracter prestigios.
Mixer termostatic precis
Bateria termostatică garantează reglarea instantanee și menținerea temperaturii ideale a apei, oferind cel mai înalt nivel de siguranță și protejând împotriva schimbărilor bruște de temperatură. Corpul robust din alamă de înaltă calitate și cartușul termostatic ceramic garantează etanșeitate și funcționare lină.


Suprafață exclusivă de grafit cu tehnologie PVD
Culoarea metalică intensă, cu un luciu mat, conferă băii o notă industrială luxoasă. Suprafața de grafit face ca depunerile și urmele de apă să fie mai puțin vizibile. Tehnologia PVD - acoperire în vid - garantează o rezistență extremă la zgârieturi, abraziune și coroziune.
Zonă completă de duș
Setul este echipat cu un duș tip ploaie mare și subțire și un cap de duș asortat, montat pe o tijă cu reglare continuă a înălțimii. Modelul este conceput pentru a fi instalat într-o cabină de duș (fără scurgere în cadă), ceea ce permite utilizarea maximă a spațiului. Înălțimea tijei este reglabilă în intervalul 1090 - 1450 mm.

| Producător | REA |
| Serie | REA Drop |
| Cod produs | REA-P7622 |
| EAN | 5906366034916 |
| Culoare | Grafit / Titan |
| Material | Alamă, ABS |
| Tip baterie | Termostat |
| Metoda de montare | Montare pe perete, 150 mm |
| Reglarea înălțimii | Da |
| Înălțime minimă | 1090 mm |
| Înălțime maximă | 1450 mm |
| Gură de scurgere pentru cadă | Nu (instalare în cabină de duș) |
| Tratament de suprafață | PVD |
Parametri suplimentari
| Categorie: | Seturi de duș (baterie și coloană de duș) |
|---|---|
| Greutate: | 8 kg |
| EAN: | 5906366034916 |
| Producător: | Rea |
| Serie: | Rea Drop |
| Culoare: | Grafit |
| Material: | ABS, Cupru |
| Asamblare: | Montaj pe perete 150 mm |
| Tip: | Baterii – seturi de duș |
| Ovládanie: | Pákové |
| Cod producator: | REA-P7622 |
| Tip baterie: | Páková |
| Metoda de asamblare: | Povrch |
| Nastavenie výšky: | Áno |
| Min. výška: | 1090 |
| Max. výška: | 1450 |
| Výtok do vane: | Áno, otočná |
| Regulácia tlaku: | Áno |
| Systém Anti-Calc: | Systém Anti-Calc |
| Tehnologia de tratare a suprafețelor: | PVD |
| Rozostup vodovodných prípojok: | 150 |
| Garanție: | 2 ani |
| EAN: | 5906366034916 |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!

Brandul REA a debutat pe piata europeana in anul 1993. Compania este specializata in productia si comercializarea ceramicii moderne sanitare si de bucatarie. Oferă o gamă largă de echipamente pentru baie, inclusiv căzi, chiuvete, cabine de duș, toalete, bideuri, robinete, precum și mobilier de grădină, casă, bucătărie și iluminat.
Datorită multor ani de experiență, Rea poate garanta că toate produsele sale îndeplinesc standardele europene și reglementările și certificările de igienă. Sunt 100% certificate de sănătate și siguranță, extrem de funcționale, confirmate prin teste de laborator.
Producătorul Rea are propriile depozite care acoperă o suprafață de peste 17.000 de metri pătrați, care sunt în continuă extindere, în timp ce compania susține constant creșterea. Compania are peste 180 de oameni calificați care sunt pe deplin pregătiți și contribuie la afacere și la dezvoltarea acesteia.
Gama largă de produse include articole de baie, cum ar fi paravane, cabine de duș, uși de duș, panouri de duș, sisteme de spălare ascunse, seturi de duș cu efect de ploaie, robinete, scurgeri liniare, ceramică sanitară etc. Toate produsele pot fi văzute personal în numeroase showroom-uri din Europa. Rea se străduiește să crească în mod sistematic diversitatea produselor sale cu articole estetice și funcționale moderne, de actualitate.
Calitatea și satisfacția sunt confirmate de peste 500.000 de clienți mulțumiți care au ales produsele companiei pentru băile lor și s-au bazat pe sfaturile sale profesionale și pe serviciul prietenos.
